Versenynaptár

2017. október: Komárom-Esztergom Megyei Körverseny, Esztergom

2017. november 25-26.: XV. Halászlé Kupa NK. Úszóverseny, Baja

2017. december 16-17.: Cikluszáró Felmérő Verseny, Budapest (BVSC uszoda)

2018. január: Komárom-Esztergom Megyei Körverseny, Dorog

Árak

Elkőkészítő csoport (vízilabdásoknak és úszóknak): 9.000 Ft/fő/hónap

Úszóedzés (kondicionáló, versenycsoport): 8.000 Ft/hónap

Edzésidőpontok

Előkészítő csoport (vízilabdásoknak és úszóknak):
Hétfő, Szerda, Péntek: 18.00-19.00 (2 pályán)

Úszás B csoport (kezdők):
Hétfő, Szerda, Péntek: 16.30-18.00 (1 pályán)
Kedd, Csütörtök: 15.00-17.00 (3 pályán)

Úszás A csoport (haladók):
Hétfő, Szerda, Péntek: 06.00-07.00 és 14.30-17.00 (3 pályán)
Kedd, Csütörtök: 15.00-17.00 (3 pályán)

Kondícionáló Úszóedzés:
Hétfő, Szerda, Péntek: 17.00-18.00 (1 pályán)

Előkészítő csoport: Már megfelelő úszástudással és mélyvíz biztonsággal rendelkező gyerekek csoportja, akik a további úszástanulás mellett megkezdik az úszó/vízilabda sportági előkészítő munkát is (legalább 5-ös szinttel rendelkezők számára). Úszás B csoport: az előkészítőből kikerült gyerekek csoportja, akik már megkezdik az úszó- és szárazföldi edzéseket és részt vesznek néhány versenyen is. Ide tartoznak azok is, akik már tagjai voltak az előkészítő csoportnak, de még nincsenek az A versenycsapat szintjén. Úszás A csoport: a már meglévő, rendszeresen versenyző úszók, illetve azok, akik bekerülnek a B versenycsoportból.

Úszó szakosztályunk bemutatása

Egyesületünk megalapításának évében, 2009-ben kezdtünk el foglalkozni a versenyszerű úszás felépítésével utánpótlás korosztályokban. Az elmúlt években több kiváló edzővel is dolgoztunk, Ágostonné Dóka Zsófia, Szabó-Rácz Petra, Tószegi Andor, Kiss István egyaránt nagyon sokat tettek a dorogi úszósportért, akiknek az örökét 2016-ban Járki Dániel vette át.

Közel tíz év műhelymunka után az alábbi eredményeinkre vagyunk büszkék:

  • rendszeresen rendezünk meghívásos versenyeket,
  • folyamatosan részt veszünk a hazai úszósportéletben,
  • korábbi és jelenlegi versenyzőink közül többen is bekerültek a Magyar Úszó Szövetség Jövő Bajnokai Programjába (Kovács Boglárka, Böszörményi Boglárka, Merész Bence, Simonek Renáta, Márföldi Abigél, Meczger Sára, Tamás Izabella),
  • korosztályos magyar bajnokot (Merész Bence, 2014, 2015) ezüstérmest (Böszörményi Boglárka 2014, Merész Bence 2015), bronzérmest (Meczger Sára 2017) és OB döntős versenyzőket (Márföldi Abigél 2015, Tamás Izabella, 2015, 2016, 2017, Meczger Máté 2017) és országos csúcstartót (Merész Bence 2014) neveltünk ki.

Célunk, hogy az eddigi eredményesség megtartása mellett az új versenyzők számára is biztosítsuk a lehetőséget arra, hogy kibontakoztathassák a tehetségüket.

Úszó szakosztály tagjai

Úszás "A" csoport: Berky Áron, Berky Nóra, Dombrády Bence, Kolozsvári Péter, Meczger Máté, Meczger Sára, Papp Roland, Papp Vivien, Simonek Renáta, Szivek Vajk, Tamás Izabella.

Úszás "B" csoport: Ferenczi Jázmin, Földesi Lili, Földesi Milán, Hegyi Benedek, Méhész Botond, Meixner Marcell, Meixner Tamara, Thirring Domonkos, Thirring Zsófia, Weisenburger Anna.

Előkészítő csoport: Farkas Eszter, Hunyár Gréta, Kreitner Zsombor, Liszi Bence, Radnai Franciska, Sághi Viktóra, Trexler Áron, Varga Ferenc.

Úszó szakosztály videója