Nyári úszó program

A 2018-as nyári program az úszó szakosztály részére ide kattintva érhető el!

Versenynaptár

2018. január 13. Megyei Körverseny I. forduló, Dorog
2018. március 3-4. Szalai János Emlékverseny, Százhalombatta
2018. március 10-11. XXII. Víz Világnapja Nemzetközi Úszóverseny, Miskolc
2018. április 15. Komárom-Esztergom Megyei Körverseny, Tatabánya
2018. április 21. 8-11. Korosztályos Úszóverseny, Székesfehérvár
2018. április 22. 12+ Korosztályos Úszóverseny, Székesfehérvár
2018. május 5-6. XVII. BVSC Nemzetközi Úszóverseny, Budapest
2018. május 19. X. Új-Hullám Békatalálkozó, Dorog
2018. május 26. Komárom-Esztergom Megyei Körverseny, Komárom

Árak

Elkőkészítő csoport (vízilabdásoknak és úszóknak): 9.000 Ft/fő/hónap

Úszóedzés (kondicionáló, versenycsoport): 8.000 Ft/hónap

Edzésidőpontok

Előkészítő csoport (vízilabdásoknak és úszóknak):
Hétfő, Szerda, Péntek: 18.00-19.00 (2 pályán)

Úszás B csoport (kezdők):
Hétfő, Szerda, Péntek: 16.30-18.00 (1 pályán)
Kedd, Csütörtök: 15.00-17.00 (3 pályán)

Úszás A csoport (haladók):
Hétfő, Kedd, Szerda, Csütörtök: 06.00-07.00 (1 pályán)
Hétfő, Szerda, Péntek: 14.30-17.00 (3 pályán)
Kedd, Csütörtök: 15.00-17.00 (3 pályán)

Kondícionáló Úszóedzés:
Hétfő, Szerda, Péntek: 17.00-18.00 (1 pályán)

Előkészítő csoport: Már megfelelő úszástudással és mélyvíz biztonsággal rendelkező gyerekek csoportja, akik a további úszástanulás mellett megkezdik az úszó/vízilabda sportági előkészítő munkát is (legalább 5-ös szinttel rendelkezők számára). Úszás B csoport: az előkészítőből kikerült gyerekek csoportja, akik már megkezdik az úszó- és szárazföldi edzéseket és részt vesznek néhány versenyen is. Ide tartoznak azok is, akik már tagjai voltak az előkészítő csoportnak, de még nincsenek az A versenycsapat szintjén. Úszás A csoport: a már meglévő, rendszeresen versenyző úszók, illetve azok, akik bekerülnek a B versenycsoportból.

Úszó szakosztályunk bemutatása

Egyesületünk megalapításának évében, 2009-ben kezdtünk el foglalkozni a versenyszerű úszás felépítésével utánpótlás korosztályokban. Az elmúlt években több kiváló edzővel is dolgoztunk, Ágostonné Dóka Zsófia, Szabó-Rácz Petra, Tószegi Andor, Kiss István egyaránt nagyon sokat tettek a dorogi úszósportért, akiknek az örökét 2016-ban Járki Dániel vette át.

Közel tíz év műhelymunka után az alábbi eredményeinkre vagyunk büszkék:

  • rendszeresen rendezünk meghívásos versenyeket,
  • folyamatosan részt veszünk a hazai úszósportéletben,
  • korábbi és jelenlegi versenyzőink közül többen is bekerültek a Magyar Úszó Szövetség Jövő Bajnokai Programjába (Kovács Boglárka, Böszörményi Boglárka, Merész Bence, Simonek Renáta, Márföldi Abigél, Meczger Sára, Tamás Izabella),
  • korosztályos magyar bajnokot (Merész Bence, 2014, 2015) ezüstérmest (Böszörményi Boglárka 2014, Merész Bence 2015), bronzérmest (Meczger Sára 2017) és OB döntős versenyzőket (Márföldi Abigél 2015, Tamás Izabella, 2015, 2016, 2017, Meczger Máté 2017) és országos csúcstartót (Merész Bence 2014) neveltünk ki.

Célunk, hogy az eddigi eredményesség megtartása mellett az új versenyzők számára is biztosítsuk a lehetőséget arra, hogy kibontakoztathassák a tehetségüket.

Úszó szakosztály tagjai

Úszás "A" csoport: Berky Áron, Berky Nóra, Dombrády Bence, Hunyár Gréta, Kolozsvári Péter, Meczger Máté, Meczger Sára, Méhész Botond, Papp Roland, Papp Vivien, Simonek Renáta, Tamás Izabella.

Úszás "B" csoport: Ferenczi Jázmin, Farkas Eszter, Földesi Lili, Hegyi Benedek, Kósa Zsanett, Liszi Bence, Maruzs Bence, Molnár Zétény, Sághi Viktória, Thirring Domonkos, Thirring Zsófia, Varga Ferenc.

Előkészítő csoport: Bederna Zita, Eluyefa Petra, Molnár Koppány, Perecz Bálint, Radnai Franciska, Szekeres Fanni.

Kondícionáló csoport: Berczi Krisztián, Bíró Norbert, Blaschek Benjamin, Czuprik András, Gimeskövi Péter, Micskei Luca, Molnár Ákos, Nyilas Bálint, Padányi-Török Péter, Patkó Bálint, Simon Anna, Tagscherer Kevin, Teigler Krisztián.

Úszó szakosztály videója