Versenykiírás

Cél:, az úszó- és vízilabdasport megszerettetése, betekintés a versenysport világába, új tehetségek keresése.

Korosztály: az intézményi úszásoktatás által hozzánk kerülő iskolák 1-4. osztályosai.

Korcsoportok: alsó tagozatos gyermekek (külön értékelve 1-2. osztály és 3-4. osztály).

Időtartam: félév (2019. februártól júniusig).

Feladatok: 4 feladat (3 uszodai és 1 iskolai).

Az egyes fordulók értékelése: fordulónként és korcsoportonként a tudásnak megfelelően. A negyedik feladat után korcsoportonként az első három helyezett nyereményben részesül.

Győztes: az Új-Hullám SE Vándorkupának az az osztály a nyertese, amelyik a legtöbb pontot gyűjti a félév során.

Az egyes feladatok pontos leírása, illetve a pontverseny az Új-Hullám SE honlapján folyamatosan nyomon követhető lesz.

Nyeremények:

1. helyezés:

  • Vándorserleg.
  • Tárgy és édesség nyeremény.

2-3. helyezés: tárgy- és vagy édesség nyeremény.

A nevezési lap leadásának határideje: 2019. február 22. péntek. Nevezési lap>>

1. feladat

Megnevezése: Újkori olimpia. Vízi sportok. Vízilabda, mint olimpiai sportág. - Tesztmegoldással

Időpontja: 2019. február 25-től egy alkalommal egy uszodai foglalkozás keretein belül

Leírása:

  • kivetítő segítségével egy 20 perces interaktív előadás,
  • a nagyobbaknak önállóan, a kisebb korcsoportoknak oktatóink segítségével csoportokban kell megoldani a tesztet.

Értékelés: a legtöbb jó választ elérő osztály kapja a fordulóban a legtöbb pontot.

2. feladat

Megnevezése: Plakát-készítő verseny

Határideje/időpontja: a feladat készhez vételétől számított egy hét.

Leírása:

  • osztályonként 1 db plakát elkészítése és leadása (egy osztály egy munkát adhat be),
  • téma: vízilabda, mint versenysport,
  • az elkészítés technikája szabadon választható, de számítógéppel TILOS elkészíteni,
  • a plakát elvárt mérete: A/3 (fekvő vagy álló),
  • a plakát hátoldalán fel kell tüntetni az iskola nevét, az osztályt, illetve a plakát címét,
  • a pályaművekből az uszodában az Új-Hullám SE a tanév során kiállítást szervez.

Értékelés: a pontok két részpontból adódnak össze, és a legtöbb összpontszámot elérő plakát nyeri meg a fordulót:

  • részpont: Facebookon indítunk szavazást a beérkezett pályamunkákból, és a legtöbb „like”-ot megszerző osztály kapja a feladatra a legtöbb részpontot.
  • részpont: a plakátok értékelését egy-, az Új-Hullám SE munkatársaiból álló zsűri végzi.

3. feladat

Megnevezése: Ügyességi feladatok/váltóverseny az uszodában

Határideje/időpontja: uszodai foglalkozás keretében egy választott alkalommal

Leírása:

  • az ügyességi feladatsort a gyerekek az uszodában, egy tanóra keretében megrendezett vetélkedőn oldják meg,
  • a feladatok lehetnek ügyességen-, és gyorsaságon alapuló feladatok is, amelyek összegzésével megkapják az osztályok a végső pontszámot erre a feladatra,
  • az ügyességi feladatokon az osztály egészének részt kell vennie.

Értékelés: a forduló több részből áll, és a legjobban teljesítő osztály kapja a fordulóra a legtöbb pontot.

4. feladat

Megnevezése: Úszóverseny

Határideje/időpontja: Májusban az Új-Hullám SE keretein belül megrendezett úszóversenyen való részvétel egy külön versenyszámban.

Leírása:

  • osztályonként 1 fiú és 1 lányversenyző méri össze erejét egy-, az uszodában megtartott úszóverseny keretében,
  • az osztályt képviselő diákokat a saját osztálya választja ki, és delegálja a versenyre,
  • a versenyszámok korcsoportonként eltérőek.

Értékelés: Az egyes versenyszámok 1-3. helyezettje kap pontot ebben a fordulóban.

TABELLA - 1-2. OSZTÁLY

  Intézmény / Osztály 1. feladat 2. feladat 3. feladat 4. feladat Összpontszám
1. Dorog - Eötvös 2A 34 18,5     52,5
2. Dorog - Eötvös 2C 33 17,5     50,5
3. Dorog - Zrínyi 2A 34 16     50
4. Dorog - Petőfi 1A 34 15,5     49,5
5. Dorog - Petőfi 2B 34 14     48
6. Dorog - Zrínyi 1B 33 14,25     47,25
7. Dorog - Zrínyi 2B 33 14     47
8. Pilisszentiván - Német Nemzetiségi 2B 34 11,75     45,75
9. Dorog - Eötvös 2B 32 13,5     45,5
10. Solymár - Hunyadi 1A 32 13,25     45,25
10. Piliscsaba - Páduai 2A 34 11,25     45,25
11. Piliscsaba - Páduai 2B 31 13,5     44,5
11. Dorog - Zrínyi 1A 33 11,5     44,5
12. Solymár - Hunyadi 1B 32 7,75     39,75

TABELLA - 3-4. OSZTÁLY

  Intézmény / Osztály 1. feladat 2. feladat 3. feladat 4. feladat Összpontszám
1. Piliscsaba - Páduai 3A 33 15,25     48,25
2. Nagysáp - II. Rákóczi 3o 34 13,5     47,5
3. Piliscsaba - Páduai 3B 35 12,25     47,25
4. Pilisjászfalu - Dózsa 4o 35 9,75     44,75
5. Tinnye - Kossuth 4o 35 9,25     44,25
6. Tokodaltáró - Gárdonyi 4o 33 10,75     43,75
6. Pilisszentiván - Német Nemzetiségi 3C 34 9,75     43,75
6. Pilisszentiván - Német Nemzetiségi 3B 31 12,25     43,25
7. Pilisvörösvár - Templomtéri 4B 31 11     42

2019-es eredmények

2. feladat - PLAKÁT-KÉSZÍTŐ VERSENY

Intézmény / Osztály FB pontszám Zsüri pontszám Összpontszám
Dorog - Eötvös 2A 9,5 9 18,5
Dorog - Eötvös 2C 10 7,5 17,5
Dorog - Zrínyi 2A 7,5 8,5 16
Dorog - Petőfi 1A 9 6,5 15,5
Piliscsaba - Páduai 3A 6,5 8,75 15,25
Dorog - Zrínyi 1B 8 6,25 14,25
Dorog - Zrínyi 2B 7,5 6,5 14
Dorog - Petőfi 2B 7 7 14
Dorog - Eötvös 2B 8,5 5 13,5
Nagysáp - II. Rákóczi 3o 7,5 6 13,5
Piliscsaba - Páduai 2B 5,5 8 13,5
Solymár - Hunyadi 1A 6 7,25 13,25
Pilisszentiván - Német Nemzetiségi 3B 6 6,25 12,25
Piliscsaba - Páduai 3B 4 8,25 12,25
Pilisszentiván - Német Nemzetiségi 2B 5 6,75 11,75
Dorog - Zrínyi 1A 7,5 4 11,5
Piliscsaba - Páduai 2A 6 5,25 11,25
Pilisvörösvár - Templomtéri 4B 3 8 11
Tokodaltáró - Gárdonyi 4o 4,5 6,25 10,75
Pilisszentiván - Német Nemzetiségi 3C 4 5,75 9,75
Pilisjászfalu - Dózsa 4o 3 6,75 9,75
Tinnye - Kossuth 4o 3,5 5,75 9,25
Solymár - Hunyadi 1B 3 4,75 7,75

1. feladat - TESZTMEGOLDÁS

  ISKOLÁK CSAPATOK PONT
1. Hunyadi Mátyás Német Nemzetiségi Általános Iskola 1.a átlagolt 32
    Aranysólyom 32
    Atletikó 35
    Panda  30
       
2. Hunyadi Mátyás Német Nemzetiségi Általános Iskola 1.b átlagolt 32
    Román 33
    Villám 31,5
    Milán 32,5
    Istenek 30,5
       
3. Tinnyei Kossuth Lajos Általános Iskola 4.o. átlagolt 35
    Jászafalusiak 35
    Golden Sharks 35
    Olimpiások 35
       
4. Petőfi Sándor Általános Iskola 1.a átlagolt 34
    Villány, koponya és csillag 35
    Nutellák 31
    Dorog FC 35
       
5. Páduai 2.a átlagolt 34
    Legendás 35
    Vízilabda 34
    Menők 34
       
6. Zrínyi Ilona Általános Iskola 1.b átlagolt 33
    Hős6os 32,5
    Cápalányok 35
    Magyar tarolók 32
       
7. Zrínyi Ilona Általános Iskola 2.b átlagolt 33
    Baglyok 33,5
    Olimpia 29,5
    Vízilabdások csapata 34,5
       
8. Templomtéri Általános Iskola átlagolt 31
    Vándor lányok 34
    Olimpia  31,5
    Vándor sólyom  31
    Szinkronúszók 30
    Cápák 28,5
       
9.  Páduai 2.b átlagolt 31
    Legjobb 7-et 31
    Zuzo FC 33
    Legjobb csapat 30
       
10. Pilisszentiván 2.b átlagolt 34
    Világbajnok csapat 32,5
    Csikönök 35
    Piroscsiga 34
       
11. Páduai 3.b átlagolt 35
    Vízivándor 34
    Zsenik ászai 36
    Szuperokosok 35,5
       
12. Eötvös 2.a átlagolt 34
    Villámúszók 33
    Sasok 34,5
    Hat haver 33
       
13. Tokodaltárói Gárdonyi átlagolt 33
    Bohóchalak 33
    Gyilkosbálna 34,5
    Sárkányok 31,5
       
14. Zrínyi Ilona Általános Iskola 1.a átlagolt 33
    Erős Cápa 30,5
    Új-Hullámosok 35
    Farkasok 34
       
15. Zrínyi 2.a átlagolt 34
    Ki vívók 35
    Úszó bajnokok 33
    Bajnokok 34
       
16. Eötvös 2.c átlagolt 33
    Malacka 33,5
    Juventus 31
    Cicusok 33
       
17. Páduai 3.a átlagolt 33
    Csabai baglyok 34
    Olimpiai majmok 34
    PAFC 33
    Barca csapat 33,5
    Csikóhalak 32
       
18. Szentiván 3.b átlagolt 31
    Sellők 27,5
    Láma 32
    Aranynégyes 33
    BBTBL 32,5
       
19. Petőfi Sándor Általános Iskola 2.b átlagolt 34
      30
      36
      36
      33,5
       
20. Pilisszentiván 3.c átlagolt 34
      32,5
      35
      34,5
      32,5
21. Eötvös 2.b átlagolt 32
    Fenegyerekek 32,5
    Magyar vízilabda csapat 28,5
    Barca 36
22. Nagysáp 3.o. átlagolt 34
      35,5
      34,5
      32,5