Versenykiírás

Cél:, az úszó- és vízilabdasport megszerettetése, betekintés a versenysport világába, új tehetségek keresése.

Korosztály: az intézményi úszásoktatás által hozzánk kerülő iskolák 1-4. osztályosai.

Korcsoportok: alsó tagozatos gyermekek (külön értékelve 1-2. osztály és 3-4. osztály).

Időtartam: félév (2019. februártól júniusig).

Feladatok: 4 feladat (3 uszodai és 1 iskolai).

Az egyes fordulók értékelése: fordulónként és korcsoportonként a tudásnak megfelelően. A negyedik feladat után korcsoportonként az első három helyezett nyereményben részesül.

Győztes: az Új-Hullám SE Vándorkupának az az osztály a nyertese, amelyik a legtöbb pontot gyűjti a félév során.

Az egyes feladatok pontos leírása, illetve a pontverseny az Új-Hullám SE honlapján folyamatosan nyomon követhető lesz.

Nyeremények:

1. helyezés:

  • Vándorserleg.
  • Tárgy és édesség nyeremény.

2-3. helyezés: tárgy- és vagy édesség nyeremény.

A nevezési lap leadásának határideje: 2019. február 22. péntek. Nevezési lap>>

1. feladat

Megnevezése: Újkori olimpia. Vízi sportok. Vízilabda, mint olimpiai sportág. - Tesztmegoldással

Időpontja: 2019. február 25-től egy alkalommal egy uszodai foglalkozás keretein belül

Leírása:

  • kivetítő segítségével egy 20 perces interaktív előadás,
  • a nagyobbaknak önállóan, a kisebb korcsoportoknak oktatóink segítségével csoportokban kell megoldani a tesztet.

Értékelés: a legtöbb jó választ elérő osztály kapja a fordulóban a legtöbb pontot.

2. feladat

Megnevezése: Plakát-készítő verseny

Határideje/időpontja: a feladat készhez vételétől számított egy hét.

Leírása:

  • osztályonként 1 db plakát elkészítése és leadása (egy osztály egy munkát adhat be),
  • téma: vízilabda, mint versenysport,
  • az elkészítés technikája szabadon választható, de számítógéppel TILOS elkészíteni,
  • a plakát elvárt mérete: A/3 (fekvő vagy álló),
  • a plakát hátoldalán fel kell tüntetni az iskola nevét, az osztályt, illetve a plakát címét,
  • a pályaművekből az uszodában az Új-Hullám SE a tanév során kiállítást szervez.

Értékelés: a pontok két részpontból adódnak össze, és a legtöbb összpontszámot elérő plakát nyeri meg a fordulót:

  • részpont: Facebookon indítunk szavazást a beérkezett pályamunkákból, és a legtöbb „like”-ot megszerző osztály kapja a feladatra a legtöbb részpontot.
  • részpont: a plakátok értékelését egy-, az Új-Hullám SE munkatársaiból álló zsűri végzi.

3. feladat

Megnevezése: Ügyességi feladatok/váltóverseny az uszodában

Határideje/időpontja: uszodai foglalkozás keretében egy választott alkalommal

Leírása:

  • az ügyességi feladatsort a gyerekek az uszodában, egy tanóra keretében megrendezett vetélkedőn oldják meg,
  • a feladatok lehetnek ügyességen-, és gyorsaságon alapuló feladatok is, amelyek összegzésével megkapják az osztályok a végső pontszámot erre a feladatra,
  • az ügyességi feladatokon az osztály egészének részt kell vennie.

Értékelés: a forduló több részből áll, és a legjobban teljesítő osztály kapja a fordulóra a legtöbb pontot.

4. feladat

Megnevezése: Úszóverseny

Határideje/időpontja: Májusban az Új-Hullám SE keretein belül megrendezett úszóversenyen való részvétel egy külön versenyszámban.

Leírása:

  • osztályonként 1 fiú és 1 lányversenyző méri össze erejét egy-, az uszodában megtartott úszóverseny keretében,
  • az osztályt képviselő diákokat a saját osztálya választja ki, és delegálja a versenyre,
  • a versenyszámok korcsoportonként eltérőek.

Értékelés: Az egyes versenyszámok 1-3. helyezettje kap pontot ebben a fordulóban.

2017/18-as tanév eredményei

Iskola/osztály 1. feladat 2. feladat 3. feladat 4. feladat Összesen
1. Dorog, Zrínyi 2/b 10 8 9 7 34
2. Piliscsaba, Páduai 2/b 10 7 7 9 33
3. Piliscsaba, Páduai 2/a 10 6 10 5 31
4. Dorog, Petőfi 2/a 8 7 10 5 30
5. Piliscsaba, Páduai 3/b 9 2 8 8 27
6. Piliscsaba, Páduai 3/a 10 2 6 8 26
7. Dorog, Eötvös 2/c 9 8 4 4 25
8. Dorog, Petőfi 1/a 10 3 5 3 21
9. Dorog, Zrínyi 2/a 8 4 6 2 20
1. Nagysáp, Simor 5-6. o. 8 5 10 7 30
2. Solymár, Hunyadi 4/a 9 2 9 9 29
3. Pilisjászfalu, Dózsa 4. o. 4 4 4 9 21
4. Solymár, Hunyadi 4/b 3 3 7 7 20
5. Nagysáp, Simor 3-4. o. 9 2 3 6 20
6. Solymár, Hunyadi 4/c 4 2 5 7 18